Tento režim je vhodný pro všechny aplikace, které ke svému běhu nepotřebují grafické funkce a vystačí si se vstupem a výstupem pomocí textu (např. počítání obvodů a obsahů obrazců). Programy tvoříte skládáním připravených ikonek, případně i psaním čistého C# kódu.
Konzole a její ovládání
Po spuštění programu se objeví okno konzole a úplně vlevo nahoře blikající kurzor. Do tohoto okna lze vypisovat pouze text, žádné jiné grafické příkazy nejsou k dispozici, jen textu lze změnit barvu popředí a pozadí.
Typický program pro konzoli vypadá tak, že nejdřív nechá uživatele zadat nějaká data (např. rozměry čtverce, kruhu atd.), nebo data načte ze souboru, poté z nich něco vypočte a nakonec vypíše výsledky na obrazovku, nebo uloží do souboru.
Konzole se ovládá pomocí tříd XConsoleUtility a System.Console, k nejčastěji používaným příkazům existují ikonky.
Okno konzole po spuštění:
Konzole za běhu
Pomohla Vám nápověda?
Ikonkové příkazy používané v režimu konzole
V nabídce ikonek v panelu nástrojů je k dispozici kompletní sada příkazů pro větvení programu, práci s proměnnými, konstantami, soubory, složkami, řetězci a jiné. Můžete používat všechny matematické operace, cykly, metody a podmínky, které znáte z jiných režimů. Popis těchto ikonek a programových konstrukcí společných pro všechny režimy najdete v kapitolách Základní ikonkové příkazy a Programové konstrukce.
Ikonkové příkazy typické pro konzoli jsou popsány na stránce Příkazy pro konzolu, všechny ikonky dostupné v tomto režimu najdete zde. V konzolovém režimu můžete používat také textový panel, jež je určen pro zkušenější programátory, kteří chtějí psát přímý C# kód.
Pomohla Vám nápověda?


Shledali jste tuto informaci pro Vás užitečnou?
Máte nějaký dotaz nebo připomínku k tomuto tématu? Napište nám.
©1978-2010 SGP Systems

Nadřazená stránka | Předchozí stránka | Další stránka